Черешня Аэлита

54.00 грн.
На складе: Есть

Средньопізній сорт черешні селекції Артемівської станції розсадництва. Отриманий від посіву насінь сорту Дрогана жовта, що виростає в оточенні сортів і гібридів мелітопольскої селекції. Селекціонер Л.І.Тараненко.
Відрізняється скороплідністю, гарною, стабільною врожайністю, підвищеною посухостійкістю, зимостійкістю, невибагливістю до умов вирощування. 
Дерево средньоросле, формує округлу, негусту крону. Плодоносить із 4-5-літнього віку, переважно на букетних гілочках і приростах минулого року. 
Плоди великі, середньою масою 8-9 г, округлі, злегка сплющені, середньої щільності, напівхрящуваті, рожеві, гарних смакових якостей (4,0-4,5 бали). 
Дозрівають в умовах Донбасу в останній декаді червня, використовуються для споживання свіжими, а також для готування високоякісних компотів, що зберігають протягом року фарбування плодів і прозорість соку гарних жовтогарячих кольорів, чудового смаку. 
З 1989 року сорт Аеліта занесений до Реєстру сортів рослин України для степових і лісостепових областей України. Може бути використаний в інтенсивних насадженнях підвищеної щільності зі сплющеним або плоскоокруглим формуванням дерев. Популярний у садівників-аматорів Донбасу. 
У селекції використовується для одержання середньопізніх і пізніх життєздатних сортів із плодами високої товарності й гарних смакових якостей.